Logotyp för Malung-Sälens kommun, länk till startsida

Google Translate

Translate the page to English with Google Translate. You can choose another language after the click Translate the page to English.

Logotyp för Malung-Sälens kommun, länk till startsida
Kontakt

Kommunfullmäktige

Kommunfullmäktige är kommunens högst beslutande grupp, ungefär som Sveriges riksdag. Fullmäktige beslutar i övergripande frågor, t.ex. budget, taxor och avgifter samt vilken skatt kommunmedborgarna ska betala.

Ordinarie

Socialdemokraterna



Hans Unander
hans.unander@malung-salen.se

Elin Sandgren
elin.sandgren
@malung-salen.se

Artem Adylev
artem.adylev@
malung-salen.se

Lillan Olsson
lilian.olsson@malung-salen.se

Lena Aune
lena.aune@malung-salen.se

Birgitta Örjas
birgitta.orjas@
malung-salen.se

Jörgen Norén (ordf.)
jorgen.noren@malung-salen.se

Sofia Söderström
sofia.soderstrom
@malung-salen.se

Jörgen Eriksson
jorgen.eriksson@malung-salen.se

Åsa Hedlöf
asa.hedlof@malung-
salen.se

Jan Jespersen
jan.jespersen@malung-salen.se

Ronny Larsson
(1:e vice ordf)
ronny.larsson
@malung-salen.se

Lars Nyman
lars.nyman@malung-salen.se

Carina Albertsson
carina.albertsson@malung-salen.se

Monica Landström
monica.landstrom@
malung-salen.se

Bengt Nilsson
bengt.nilsson@malung-salen.se



Vänsterpartiet



Lars-Erik Bech
lars-erik.bech@malung-salen.se

Angelica Arthur
angelica.arthur@malung-salen.se


Centerpartiet



Pär Kindlund
par.kindlund@malung-salen.se

Agneta Åhs Sivertsen
agneta.ahssivertsen@malung-salen.se

Tord Bergqvist
tord.bergqvist@
malung-salen.se

Moderaterna



Mikael Östling
mikael.ostling@malung-salen.se

Brita Sohlin
brita.sohlin@malung-
salen.se

Sören Bjurström
soren.bjurstrom@malung-salen.se

Kristina Bäckman (2:e vice ordf.)
kristina.backman@malung-salen.se

Elenor Svensk
elenor.svensk@malung-salen.se

Lars Gudmundsson

lars.gudmundsson@malung-salen.se

Erik Gustafsson
erik.gustafsson@malung-salen.se

Jörgen Lind
jorgen.lind@malung-
salen.se


Liberalerna



Thomas Ericsson
thomas.ericsson@malung-salen.se

Martina Elfstöm
martina.elfstrom@malung-salen.se


Sverigedemokratena



Andreas Möllenberg
andreas.mollenberg@malung-salen.se



Johannes Jonsson
johannes.jonsson@malung-salen.se

Anders Rosén
anders.rosen@malung-salen.se


Landsbygdspartiet oberoende Malung-Sälen



Claes Ahlén
claes.ahlen@malung-salen.se




Oberoende



Mats Larsson
mats.larsson@malung-salen.se


Socialdemokraterna



Lars-Göran Gustavsson

Anneli Johansson Tauni

Håkan Oskarsson

Eva Tranberg

Kjell Jansson

Hi Karin Eriksson

Bengt Albertsson

vakant


Centerpartiet



Janne Forsgren

Anders Westerlund


Liberalerna



Pär Zars

Jessica Hellström


Moderaterna



Ulf Andersson

Joakim Limberg

Mattias Johansson

Hans Lind



Vänsterpartiet



Britt-Marie Strömbäck

Anna Maria Busk


Landsbygdspartiet

oberoende



Lasse Olsson

Kalle Edvinsson


 

Ordförande: Jörgen Norén

jorgen.noren@malung-salen.se

1:e vice ordförande: Ronny Larsson

ronny.larsson@malung-salen.se

2:e vice ordförande: Kristina Bäckman

kristina.backman@malung-salen.se

Sidan uppdaterad: 2022-04-28