Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Ledamöter och ersättare

Nedan finns namn, e-postadresser och telefonnummer till de förtroendevalda i kommunstyrelsen.

Hans Unander (S)
ordförande / kommunalråd

hans.unander@malung-salen.se
0280-181 29

Jörgen Norén (S)
jorgen.noren@malung-salen.se

Lilian Olsson (S)
lilian.olsson@malung-salen.se

Lena Aune (S)
lena.aune@malung-salen.se

Artem Adylev (S)
artem.adylev@malung-salen.se

Pär Kindlund (C), vice ordförande
par.kindlund@malung-salen.se


Mats Larsson (SD)
mats.larsson@malung-salen.se

Mikael Östling (M)
oppositionsråd
mikael.ostling@malung-salen.se

Erik Gustafsson (M)
erik.gustafsson@malung-salen.se

Kristina Bäckman (M)
kristina.backman@malung-salen.se

Thomas Ericsson (L)
thomas.ericsson@malung-salen.se






Ulla-Britt Fahlström (S)

Jan Jespersen (S)

Birgitta Örjas (S)

Bengt Nilsson (S)

Erik Hansson (S)

Agneta Åhs Sivertsen (C)

Johannes Jonsson (SD)

Jörgen Lind (M)

Elinor Svensk (M)

Brita Sohlin(M)

Martina Elfström (L)




Sidan uppdaterad 2020-02-26 av