Logotyp för Malung-Sälens kommun, länk till startsida

Google Translate

Translate the page to English with Google Translate. You can choose another language after the click Translate the page to English.

Logotyp för Malung-Sälens kommun, länk till startsida
Kontakt

Personal plankontoret

Planärenden:
plan@malung-salen.se

Administration

Förvaltningschef

Miljö- och stadsbyggnadsförvaltningen

Erik Bloemer

Tel: 0280-183 91

erik.bloemer@malung-salen.se

Stadsarkitekt

Personalansvarig Bygg & Plan
Handläggare av planer samt en del bygglov

Tomas Johnsson 

Tel: 0280-181 69

tomas.johnsson@malung-salen.se

Plan- och adresshandläggare
Handlägger detaljplaner samt registrerar adresser

Anna Ljungberg

Tel: 0280-183 93

anna.ljungberg@malung-salen.se

Personal planering

Planarkitekt

Handläggare av planer

Johan Sandgren

Tel: 0280-183 83

johan.sandgren@malung-salen.se

Planarkitekt

Handläggare av planer

Jessika Torneport

Tel: 0280-18145

jessika.torneport@malung-salen.se

Planarkitekt

Handläggare av planer

Ronja Backsell
Tel: 0280-181 44
ronja.backsell@malung-salen.se

Sidan uppdaterad: 2022-05-20