• Kontakt

Personal

Namn

Titel

Telefon

E-post

Louise Jonsson

Kulturskolechef/fiol

0280-181 99

louise.jonsson@malung-salen.se

Flygar Elin Oskarsson

Dans

0280-186 16

elin.oskarsson@malung-salen.se

Erika Myhr

Dans

0280-186 11

erika.myhr@malung-salen.se

Magnus Åkerlund

Gitarr / Elbas / Digitalt Musikskapande

0280-186 14

magnus.akerlund@malung-salen.se

Anne Lindström

Sång/träblås

0280-186 15

anne.lindstrom@malung-salen.se

Mats Bender

Slagverk

076-838 91 06

mats.bender@malung-salen.se

Christina Johansson

Piano

0280-186 17

christina.johansson@malung-salen.se

Julia Sigblad

 Trumpet/Valthorn

 

julia.sigblad@malung-salen.se

Zara Helje

Fiol/Bild/Kör

0280-186 12

zara.helje@malung-salen.se


Kulturskolan har många lärare som är duktiga på sina instrument och ämnen.
Våra lärare behärskar sång, dans, och de vanligaste musikinstrumenten.

Vi undervisar i kommunens alla skolor - från Sälen i norr till Malung i söder.

När man håller på med musik och dans stärks självkänsla, självförtroende och man utvecklas som människa.

Sidan uppdaterad 2021-08-30 av